Haber Özel

Türkiye'de Elektronik Sigara Kullanımı

Elektronik sigara dünya üzerinde uzun yıllardır varlığını sürdürüyor olsa dahi Türkiye 'de daha yeni yeni yaygınlaşmaya başlamıştır. Ayrıca Türkiye 'de elektronik sigaranın satışının yasaklanmasından dolayı toplumun nadir kesiminde elektronik sigara bulunmaktadır.
Bu haber 2017-12-14 09:11:07 eklenmiştir.
Test

Elektronik sigara dünya üzerinde uzun yıllardır varlığını sürdürüyor olsa dahi Türkiye 'de daha yeni yeni yaygınlaşmaya başlamıştır. Ayrıca Türkiye 'de elektronik sigaranın satışının yasaklanmasından dolayı toplumun nadir kesiminde elektronik sigara bulunmaktadır. Ancak dünya üzerinde uzun yıllardır elektronik sigara kullanımı devam etmektedir ki normal sigara ile karşılaştırıldığında elektronik sigara kullanmak hem sağlık açısından hem de farklı konulardaki durumlardan dolayı daha makuldur. Elektronik sigaranın çeşitli modelleri vardır ancak hepsinin çalışma prensipleri aynıdır. Elektronik sigaranın bir bataryası bir de atomizer denilen yapısı vardır. İlk olarak elektronik sigara şarj edilir. Ardından bataryadaki elektrik enerjisi atomizere aktarılır ve burada ısı enerjisine dönüştürülür. Bu sayede e-likit gaz halini alır ve elektronik sigara hazır hale gelir.

Elektronik sigaranın normal sigaraya kıyasla çok daha fazla avantajı bulunmaktadır. Bunların başında sağlık konusu gelmektedir. Bir insan için hayattaki en önemli şey sağlıktır ve sağlık kaybedilirse ne yazık ki geri dönüşü olmaz. Bunların göz önünde bulundurulması durumunda normal sigara yerine elektronik sigaranın kullanılması daha doğrudur. Normal sigara içerisinde yer alan zehirli maddelerin her çekişte insanların ciğerlerine dolması o insanlar açısında hiç de sağlıklı bir eylem değildir. Elektronik sigaradaki maddelere göz atacak olursak herhangi bir madde ile karşılaşamayız çünkü elektronik sigarada sadece nikotin ve e-likit kullanılmaktadır. Yani bu da demek oluyor elektronik sigara normal sigaradan daha az tehlike içermektedir. Ayrıca göz önünde bulundurulması gereken en önemli noktalardan biri de normal sigaranın bağımlılık yaratıyor olmasıdır. Sigara bağımlılığında ortaya çıkan sağlık sorunları ise daha fazla tehdit içermektedir. Çünkü gitgide sigara ihtiyacı artış göstermektedir ve insanlar bundan dolayı sigara kullanımlarını arttırmaktadır. Böylece ölümcül hastalıklara yakalanmaktadırlar. Elektronik sigarada ise ayarlanabilir maddeler sayesinde herahangi bir bağımlılık olayı söz konusu değildir. Bu sayede insan sağlığını tehdit edecek herhangi bir sorun da ortaya çıkmamaktadır.

Neredeyse hiç bir konuda elektronik sigara normal sigaraya kıyasla dezavantajlı bir duruma düşmemiştir. Bundan da çıkarabileceğimiz sonuç eğer gerçek anlamda sigara alışkanlığı edinmiş kişiler varsa bir an önce buna engel olabilmek adına elektronik sigara kullanmaya başlamalıdır. Bu sayede zehirli maddelerden uzaklaştıkları halde yine de sigara hissiyatını alabileceklerdir. Zamanla da elektronik sigaranın dozajlarını azaltarak sigara illetinden kurtulabileceklerdir. Buradaki önemli nokta sigara kullanımını elektronik sigara ile ortadan kaldırmaya çalışmaktır ki elektronik sigara son dönemlerde bu alanda gerçekten kişileri zafere ulaştırmayı başarmıştır.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer TEKNOLOJİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Hava Durumu: MERSIN
Arşiv Arama
- -
Anket
Haber Özel

Copyright © 2016 Haber Özel Haberozel.org. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat